František Vaněk

Již 27 let jsem profesionální voják, výsadkář u 102.průzkumného praporu. To znamená, že jsem celý život sportovec, ve skvělé fyzické kondici a zcela zdráv. Ročně jsem pravidelně najezdil 4500 Km na kole, přes zimu běhal v každém počasí…….To vše se ale zásadně změnilo a zanedlouho už vojákem nebudu. 

Vše začalo po stresujícím roce, kdy má žena požádala po 22 letech společného života o rozvod.  Začal jsem pociťovat třes na ruce a postupem času se přidalo celé tělo. Na jaře 2021 po banální operaci můj ošetřující lékař poprvé vyřkl podezření na poškození motoneuronu a odeslal mě na sérii vyšetření. A tato vyšetření jen dále potvrzovala prvotní diagnózu.

Mezi vyšetřeními jsem absolvoval doporučované očkování na COVID a to podle mne odstartovalo řadu problémů, které jsem do té doby nepozoroval. Můj zdravotní stav se začal výrazně zhoršovat, měl jsem křeče v celém těle, přestaly mě poslouchat ruce i nohy a já začal pravidelně padat a sbírat tak jizvy především na hlavě. 

Jsem přesvědčen, že jsem díky zhoršené imunitě po očkování a po dlouhém období nesportování a stresu prodělal boreliózu. To, v kombinaci s již potvrzenou diagnózou ALS, velmi rychle zhoršuje můj stav.

Od června 2022 pravidelně navštěvuji lázně, kde se můj stav vždy zlepší, ale nemá to bohužel dlouhého trvání. 

Rozhodl jsem se postupně upravovat své bydlení, které jsem kdysi vlastníma rukama vybudoval. Bavilo mě vše okolo domu, zahrada, kutilství….. Nyní již nemohu nic, neřídím a vlastně se jen dívám na televizi nebo do počítače.

Mám nově předělanou bezbariérovou koupelnu, kterou zafinancoval spolek Vlčí máky, podporující válečné veterány a vojáky. 

Těším se ze svých dvou dětí (11 a 19 let), které mám zatím ve střídavé péči. Mám přítelkyni a stále se nevzdávám naděje, že se uzdravím.

 

Patron vlny
Dana Morávková
Partner vlny
Lekarna.cz
Podpořte Františka
QR platba

QR kód si prosím načtěte do svého mobilního bankovnictví.